Moderný LETECKÝ SIMULÁTOR – novinka v múzeu

26 októbra, 2022

Novinky

Vážení návštevníci,

od 28. októbra 2022 bude pre návštevníkov nášho múzea sprístupnená aj jedinečná novinka

– MODERNÝ LETECKÝ SIMULÁTOR.

V leteckom simulátore zažijete autentický pocit, akoby ste sedeli priamo v kokpite lietadla a pilotovali lietadlo. Preletieť sa môžete ponad naše majestátne Tatry, svoju rodnú obec, či akúkoľvek krajinu na svete, ktorú by ste chceli navštíviť aspoň z vtáčej perspektívy. 

Úplne dokonalý zážitok umocnia virtuálne okuliare, s ktorými budete mať pocit, že ste sa na ten okamih stali pilotom boeingu, športového lietadla, či stíhačky. 

Mapy sveta sa neustále aktualizujú, čo znamená, že prelet vo vami vybranej krajine/meste bude prebiehať počas aktuálneho počasia.

Letecký simulátor je oficiálne spustený od 27. októbra 2022, zástupcami Rozvojovej agentúry BBSK a OOCR Stredné Slovensko. Možnosť zalietať si bude môcť každý návštevník, ktorý príde na návštevu do múzea máp. 

Cena za letecký simulátor nie je zahrnutá v cene vstupného. Platí sa osobitne priamo v pokladni múzea a je stanovená časovým rozmedzím, ktoré návštevník strávi používaním simulátora.

Cena leteckého simulátora 2€/ 10 minút.

Za možnosť sprístupnenia moderného leteckého simulátora vďačí celý tím Slovenského múzea máp ako aj spoločnosti CBS spol, s.r.o. finančnej podpore Rozvojovej agentúry BBSK, n.o. ako aj OOCR Stredné Slovensko.