Múzeum v médiách

Čo hovoria o našom múzeu v médiách?

Ilustračný

26. mája roku 2018 bola slávnostne prestrihnutá symbolická zelená stuha, ktorá otvorila dvere do expozície Slovenského múzea máp všetkým nadšencom máp, kartografie, geografie. Od toho času sa naše múzeum venuje každému návštevnikovi pomocou stálej, ale aj tématických výstav, ktoré sa obmieňajú v pravidelnom intervale. Aj vďaka týmto aktivitám sa o nás často píše v médiach.

Azda najznámejšie video, ktoré široko ďaleko preslávilo naše múzeu nesie názov ,,Duch v Slovenskom múzeu máp“. Nevysvetliteľné padanie kníh zachytené na kameru v našej podnikovej predajni prilákali do nášho múzeu lovcov duchov, ktorý potvrdili duchaplnú atmosféru.

Covidové obdobie si každý z nás veľmi dobre pamätá. Zatvorené brány nášho múzea nás však neodradili, aby sme šírili naše posolstvo ďalej. Práve počas tohto obdobia sme si pre našich návštevníkov pripravili online sprievodcu. Vďaka týmto videám mohli návštevníci, aj napriek zatvorenému múzeu, okúsiť kúsok našej atmosféry.

4. tématická výstava v Slovenskom múzeu máp sa koncala od júna do decembra 2023. Výstava sa venovala historickým mapám Rakúsko-Uhorska. V rádiu BBFm naša kurátorka porozprávala na čo sa môžu naši návštevníci tešiť a čo môžu očakávať.

Jediné múzeum máp na Slovensku oslavuje 5 rokov. Tento titulok sme v roku 2023 mohli vidieť takmer vo všetkých Banskobystrických médiach. Okrem toho, že naše múzeu oslavovalo svoje ,,prvé väčšie narodeniny“, naša kurátorka múzea bola porozprávať v rádiu Lumen zaujímavosti o mapách, ale aj o našom múzeu.

Slovenské múzeum máp v relácií Čo budeme robiť na televízií RTVS. Sobotňajšie ranné vysielanie obľubujú najmä tí najmenší. Ako tipy na športové, turistické, kultúrne podujatia, zaujímavé miesta a akcie pre deti a rodinu vysiela RTVS pravidelnú reláciu Čo budeme robiť. Jeden z tipov na výlet je aj Slovenské múzeum máp.

Aké boli základy kartografie, ako sa vytvára turistická mapa a čo všetko je potrebné pre vznik maľovanej mapy? Vydavateľstvo CBS a Slovenské múzeum máp vám to priblíži v reportáži relácie Slovensko v obrazoch na RTVS.

Čo najviac zaujme návštevníka v expozíciách Slovenského múzea máp a čo si môže vytvoriť a vyskúšať mladý žiak? Toto a omnoho viac porozprávala naša kurátorka v RTVS v relácií Rádiovíkend.

Aké novinky sú v/pred múzeom máp? V akom režime a ktoré dni máme otvorené? Všetko sa dozvieš v rozhlasovej reportáži Rádia Regina stred.