NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ v Slovenskom múzeu máp

10 mája, 2022

Zaujímavosti

V sobotu 14. mája sa opäť zapína NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ V BANSKEJ BYSTRICI A VO ZVOLENE. Po dvojročnej prestávke a vypnutí sa konečne zapne aj toto obľúbené podujatie. Zapnú sa mnohé múzeá a galérie v Banskej Bystrici a vo Zvolene. Za jednotné vstupné 2€ si zapnete nielen vstupenku, ale aj bezplatnú MHD v oboch mestách (15:00 – 00:00) a navyše sa môžete prepnúť medzi týmito oboma mestami na dobovom vláčiku (v cene vstupenky). Pre toho, kto zapne aspoň 4 múzeá je zapnutá súťaž o špeciálne ceny, ktoré venujú múzeá a galérie. Tak poďte, zbierajte pečiatky na vstupenky a spoločne s nami zapnite naplno Noc múzeí a galérií v Banskej Bystrici a vo Zvolene.

Slovenské múzeum máp sa tentoraz taktiež zapája do tohto výnimočného podujatia. Preto Vás milí nadšenci geografie a milovníci máp srdečne pozývame na NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ, ktorá sa uskutoční už túto sobotu 14. mája.

V čase od 15 do 21 hodiny budú k dispozícii prehliadky expozície so sprievodkyňou a o 18:30 hod bude prednáška o tom, ako sa vytvára letecké snímkovanie Slovenska z neba.