Online prehliadky Slovenského múzea máp si za päť týždňov pozrelo viac ako 5500 návštevníkov

7 mája, 2020

Slovenské múzeum máp sa v tomto období snaží byť bližšie k svojim návštevníkom prostredníctvom sociálnych sietí a webovej stránky. Novinku v tomto smere predstavuje séria online videoprehliadok. Jeho virtuálnu prehliadku od uzavretia kultúrnych inštitúcií kvôli korona epidémii videlo viac ako 5500 online návštevníkov.

„Mnohých ľudí, okrem starostí týkajúcich sa zásobovania jedlom a liekmi či domácim vzdelávaním, trápi v tejto dobe aj obyčajná nuda a nedostatok možností na pookriatie. Určite im preto príde vhod, popri pozeraní seriálov a čítaní negatívnych správ, možnosť dozvedieť sa niečo nové, zaujímavé a hlavne pozitívne. Našťastie, internet nám stále funguje, a tak sa naši návštevníci môžu denne aspoň virtuálne poprechádzať naším Slovenským múzeom máp a môžu získať viac vedomostí z oblasti geografie, kartografie a histórie,“ hovorí riaditeľ múzea Milan Paprčka

Virtuálne prehliadky ponúkajú návštevníkom možnosť nahliadnuť do priestorov expozícií múzea a prostredníctvom informačných bodov sa zoznámiť s vybranými exponátmi, resp. témami, ktoré expozícia približuje. „Po úspešných štyroch dieloch, ktoré doteraz videlo viac ako 5500 virtuálnych návštevníkov, sme sa rozhodli natočiť ďalšie, ktoré budú zamerané na vedomosti a pikošky z oblasti kartografie a histórie tvorby máp. Táto vysoká sledovanosť nás teší a veríme, že po prekonaní krízy nám stúpne aj osobná návšteva múzea, ktorá doteraz bola v priemere 100 návštevníkov za mesiac,“ dopĺňa Milan Paprčka.+

Vstupenky zdarma pre osobnú návštevu

Ako ďalej riaditeľ Slovenského múzea máp uviedol, návštevníkov k sledovanosti motivujú aj prostredníctvom vedomostných súťaží.  „Sme tu nielen pre cestovateľov, zberateľov máp, ale  aj pre žiakov a ich rodičov, ktorí sa v tomto čase vzdelávajú doma. Virtuálne prehliadky sme preto, cez oddelenia školstva niektorých samosprávnych krajov, ponúkli práve aj tejto kategórii našich nateraz online návštevníkov, ako netradičnú formu domáceho samovzdelávania.  Odmenou  za správne odpovede  v rámci súťaží sú, napríklad, aj zdarma vstupenky do nášho múzea,“ láka k sledovaniu online prehliadok  Milan Paprčka, riaditeľ Slovenského  múzea máp.

Aktuálne publikovaný diel videoprehliadok Slovenského múzea máp  sa venuje kartografickému  zobrazovaniu, pozrieť si ho môžete tu.

Predchádzajúce online prehliadky nájdete tu.