Oslavujeme 6 narodeniny nášho múzea

24 mája, 2024

Novinky

Kto by povedal, že od 28.5.2018 dokáže tak rýchlo ubehnúť 6 rokov? Presne dňa 28.5. 2018 sme symbolickým prestrihnutím zelenej stuhy sa sprístupnila pre verejnosť expozícia Slovenského múzea máp. Ako jediné múzeum máp na Slovensku navštívili už stovky školských zájazdov a tisícky turistov. Dalo by sa povedať, že múzeum sa stalo nie len lákadlom pre nadšencov do máp, ale aj jedným z hlavných miest, ktoré treba navštíviť na potulkách po Banskej Bystrici.

Expozícia Slovenského múzea máp, nachádzajúca sa pri Banskej Bystrici, približuje geografiu a kartografiu veľmi zaujímavou, atraktívnou formou. Vďaka najmodernejším technológiám či interaktívnym modelom dokáže múzeum máp upútať a presvedčiť o tom, že geografia môže byť zábavná, i tých najmenších. Preto sa expozícia múzea dostáva do povedomia širokej odbornej verejnosti, ako aj vysokej obľube pre vzdelávacie inštitúcie.

Počas celého budúceho týždňa, kedy oslavujeme narodeniny vás obdarujeme taktiež! Prídťe náš navštíviť a my vám darujeme na pamiatku darček!

Už 6 rokov zážitkov

Stála expozícia múzea pozostáva z viacerých stanoviští orientovaných na oblasť geografie či kartografické témy. Práve prebiehajúcou tematickou výstavou sú mapy z čias ČeskoSlovenska,ktoré sprevádzajúce životom v tomto období. Interaktívnou atrakciou múzea okrem pieskového virtuálneho modelu je aj letecký simulátor. Na čo sa môžu návštevníci tešiť v tento výnimočný deň? „Okrem prehliadky expozície či možnosti vyskúšať si letecký simulátor sa návštevníci môžu tešiť na darček ku každej zakúpenej vstupenke ako aj zaujímavé kartografické hry pre deti. Touto cestou Vás všetkých pozývam do nášho malého múzejného zariadenia a tešíme sa, že príjemné chvíle strávite spoločne s nami,“ s úsmevom na tvári pozýva kurátorka múzea máp.