Tento piatok oslavujeme 5. narodeniny

24 mája, 2023

Novinky

Symbolickým prestrihnutím zelenej stuhy sa 26. mája roku 2018 sprístupnila pre verejnosť expozícia Slovenského múzea máp. Ako jediné múzeum máp na Slovensku navštívili už desiatky školských zájazdov a tisícky turistov.

Expozícia Slovenského múzea máp, nachádzajúca sa pri Banskej Bystrici, približuje geografiu a kartografiu veľmi zaujímavou, atraktívnou formou. Vďaka najmodernejším technológiám či interaktívnym modelom dokáže múzeum máp upútať a presvedčiť o tom, že geografia môže byť zábavná, i tých najmenších. Preto sa expozícia múzea dostáva do povedomia širokej odbornej verejnosti, ako aj vysokej obľube pre vzdelávacie inštitúcie.

Už 5 rokov zážitkov

V piatok, 26. mája oslavuje múzeum máp svoje prvé 5. narodeniny. „Pri tejto príležitosti sa chceme o tieto slávnostné chvíle podeliť aj s návštevníkmi. Preto vás srdečne pozývame do expozície múzea máp osláviť naše prvé výročie. Aby sa k nám mohli návštevníci dostať aj v neskorých hodinách,
v tento deň sme prispôsobili otváracie hodiny. V piatok tak bude expozícia verejnosti sprístupnená
v čase od 9 do 19 hodiny večer.
Pre každého čaká sladké prekvapenie ako aj ku každej zakúpenej vstupenke mapa zadarmo,“
hovorí kurátorka múzea, Andrea Farkašová.

Piatok medzi kartografmi
Stála expozícia múzea pozostáva z viacerých stanoviští orientovaných na oblasť geografie či kartografické témy. Práve prebiehajúcou tematickou výstavou sú jaskyniarske a banícke mapy, doplnené o vzácne zbierkové predmety z minulého storočia a meračskými prístrojmi zo súčasnosti. Interaktívnou atrakciou múzea okrem pieskového virtuálneho modelu je aj letecký simulátor. Na čo sa môžu návštevníci tešiť v tento výnimočný deň? „Okrem prehliadky expozície či možnosti vyskúšať si letecký simulátor sa návštevníci môžu tešiť na občerstvenie, darček ku každej zakúpenej vstupenke, zaujímavé kartografické hry pre deti, ako aj malé prekvapenie. Touto cestou Vás všetkých pozývam do nášho malého múzejného zariadenia a tešíme sa, že slávnostné chvíle strávite spoločne s nami,“ s úsmevom na tvári pozýva kurátorka múzea máp.
Prehliadka expozície s výkladom bude prebiehať každú hodinu. Posledný možný vstup do múzea je o 18,30 hod.