Výstava LETECKÝCH MÁP

27 januára, 2023

Novinky

Od 23. januára do 23. marca 2023 máte možnosť nahliadnuť do kartografických diel, v ktorých sú najdôležitejšie výšky pohorí, výšky vertikálnych prekážok, letecké priestory, vymedzenie nebezpečných či zakázaných priestorov, zaznačenie letísk a mnoho iných dôležitých informácií, ktoré potrebujú vedieť piloti.

Výstava je špecializovaná na historické vojenské letecké mapy, súčasné orientačné letecké mapy vydávané našimi vojakmi, plánovacie a navigačné mapy Európy/ sveta, mapy, ktoré potrebujú dopravní piloti pri vzlete či prílete z letiska M.R. Štefánika a spústu iných zaujímavostí, ktoré sa týkajú leteckých máp.

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, keď sedíte na letisku, čakáte svoj odlet na dovolenku a počujete, že vaše lietadlo pristane na 31 foxtrot delta – alebo podobné divné šifry? Vysvetlíme vám, čo sa tak označuje a prečo.

Na vlastné oči uvidíte najväčšiu edíciu leteckých kníh na svete, ktorá je umiestnená len pri príležitosti výstavy pri najnovšej atrakcii múzea – leteckom simulátore.