Výstava – VOJENSKÁ HISTÓRIA od 03.11 do 15.12.

5 novembra, 2022

Vážení návštevníci,

ďalšia novinka v našom múzeu.

Od 03. novembra do 15. decembra môžu návštevníci opätovne navštíviť Slovenské múzeum máp, keďže v ňom prebieha prvá MINI-VÝSTAVA na tému VOJENSKÁ HISTÓRIA.

Pre školské exkurzie sme už v tento rok upravili prehliadky v múzeu a upravili tak výklad pre dané ročníky. Obohatili sme výklad o ďalšie vysvetlenie učiva z geografie, aby mali žiaci väčší zážitok z návštevy nášho múzejného zariadenia. Keďže chceme, aby sa k nám návštevníci vracali, podarilo sa nám vytvoriť oficiálne prvú výstavu, ktorá je zameraná na tému „vojenská história“. Stála expozícia, ktorá sa zmenila na daný čas, môže prilákať aj tých návštevníkov, ktorí by možno len vyslovene za kartografiou k nám neprišli. Preto veríme, že táto výstava priláka viac náštevníkov,“ hovorí kurátorka múzea.

Výstava je pre verejnosť sprístupnená od 03. novembra do 15. decembra. V pracovných dňoch v čase od 09:00 do 15:00 hod. Vstup po 15 hodine je možný vopred telefonicky rezervovať na tel. Čísle: 0948 366 026.

Múzeum bude otvorené aj v SOBOTU 26. novembra v čase od 08:00 do 14:00 hod.

Za vystavené exponáty a vôbec komplexnosť nainštalovanej výstavy patrí veľké poďakovanie Klubu vojenskej histórie Dolina,“ dodáva kurátorka.

Interaktivita múzea je zachovaná aj počas novej výstavy. Uniformy, repliky zbraní, príslušenstvo vojaka si môžu návštevníci vyskúšať, chytiť do ruky či si dokonca aj obliecť. Medzi vzácne vojenské mapy patrí aj tá z medzivojnového obdobia s názvom, ktorý naháňa strach – „Malá, ale naše“.

Viete čo patrilo do výbavy dôstojníka počas vojnových cvičení či pri skutočných bojoch?
Kartografická súprava dôstojníka štábu potrebná pri práci s mapou. Priamo v teréne sa do mapy zakresľovali ručne fronty, bitky, bojové línie a mnoho iných dôležitých prvkov prostredníctvom daného špeciálneho mapového kľúča. (obrázok nižšie)

Tešíme sa na vašu návštevu!